(0850 660 60 55) Destek Hattı (08.30 - 18.30 yerel saat) ⛟ Sipariş Takip

"Aradığınız kriterde herhangi bir sonuç bulunamamıştır."

Ana sayfaya dönmek için tıklayınız.Kız bebek patik modelleri

Kucağınıza almak için 9 ay beklediğiniz ve sonunda kavuştuğunuz minik yavrunuz, hızla büyüyerek başta sizleri olmak üzere çevresindeki herkesi şaşırtır. İlk yaşını almasıyla birlikte iyice hareketlenen bebeğiniz, yavaş yavaş yürümeye de başlar. Bebeğinizin yürümeye başladıktan sonra ayakkabı, panduf ve patik gibi birtakım yeni ihtiyaçları oluşur. 

Önceki yıllarda büyükannelerinizin bin bir emekle örerek çocuklarınıza hediye ettiği çorap ve patiklerin yerini, ayakkabı şeklinde tasarlanmış patikler aldı. Çocuklarınızın sağlığı ve şıklığı düşünülerek üretilen kız bebek patik modelleri; küçük prenseslerin geniş hayal dünyasından ilham alınarak sarı, mavi, yeşil, mor, kırmızı ve pembe gibi birbirinden farklı renklerde imal ediliyor. Miniklerin sevdiği çizgi film karakterleri ve sevimli hayvan figürleriyle süslenen kız bebek patik modelleri; tül, dantel ve pelüş gibi materyallerle detaylandırılıyor. 

Bebeklerinizin sevimliliğine sevimlilik katan kız bebek patik modelleri; çocuğunuzun sağlığının korunması açısından da önemlidir. Çocuğunuzu soğuk havanın etkilerinden koruyarak, olası sağlık problemlerine karşı önlem almanızı sağlayan kız bebek patik modelleri; bebeğiniz yürümeye başlamadan da kullanılabiliyor.

Kız bebek patik modellerinin seçiminde nelere dikkat edilmeli?

Her türlü bebek giyim ürününde olduğu gibi kız bebek patik modelleri satın alınırken de dikkat etmeniz gereken birkaç nokta bulunuyor. Bebeklerinizin ayak sağlığını korurken aynı zamanda üşümesini de engelleyen kız bebek patik modelleri seçilirken bebeğinizin ayağını sıkmamasına ya da çok bol gelmemesine özen göstermeniz gerekiyor. Yürümeye başlarken korkarak adım atan bebekler için seçilecek kız bebek patik modelleri, bebeğinizin ayağına küçük ya da büyük gelirse, bebeğiniz adım atmak istemeyecek ve yürümesi zorlaşacaktır. Ayrıca bebeğinizin ayakları için bol ya da dar olan patikler, çocuğunuzun anatomisini kötü etkileyecek ve kalıcı hasarlara yol açacaktır. Eğer patiğin bebeğiniz için uygun olup olmadığını anlayamıyorsanız, yanlarını ve topuğunu elinizle kontrol ederek boşluk kalıp kalmadığını görebilirsiniz. 

Kız bebek patik modelleri satın almak isteyen ebeveynlerin dikkatli olması gereken bir diğer nokta da ürünün yapıldığı malzeme olmalıdır. Diğer tüm çocuk ürünlerinde olduğu gibi patiklerde de ürünün imal edildiği malzeme, çocuğunuzun sağlığını direkt olarak etkiler. Bu sebeple kız bebek patik modelleri seçilirken bebeğinizin ayağını soğuktan koruyacak ancak terletmeyecek materyallerden yapılmasına özen göstermelisiniz. 

Kız bebek patik modelleri tercih edecek anne ve babalar, satın aldıkları ürünlerin hafif ve kolay giydirilebilir olması konusunda da dikkatli olmalı. Alacağınız ürünün hafif olması bebeğinizin daha kolay yürümesini ve adımlarını daha rahat atmasını sağlayacaktır. Kolayca giydirilip çıkarılması ise hem ebeveynleri hem de çocukları çok zorlayan kıyafet değiştirme sürecini, işkence olmaktan çıkaracaktır. Kız bebek patik modelleri satın alınırken bebeğinizin ayak gelişimini destekleyen ve esnek ürünler tercih edilmelidir. Böylece bebeğiniz kendini rahat hissedecek ve yürüme bozuklukları ya da içe basma gibi problemlerle karşılaşmayacaktır. 

Bebeğiniz ne zaman yürümeye başlamalı?

Bebek sahibi olacaklarını öğrendikleri andan itibaren tatlı bir telaş içine giren anne ve babalar, minik yavrularının hemen büyümesini, konuşmasını ve koşup oynamasını isterler. Ancak bu süreçlerin gerçekleşmesi için biraz zamana ihtiyaç vardır. Bebekler genellikle 12. aydan itibaren yürümeye başlasalar da, bazıları daha geç yürüyebilirler. Bebeklerin geç yürümesi anne ve babaları korkutmamalıdır. Yürümemekte direten bebeklere biraz zaman verilmeli ve baskı yapılmamalıdır. Eğer çocuğunuz 18. ayını geçtiyse ve hala yürümekte zorlanıyorsa, diğer motor yeteneklerine bakılmalıdır. Bebeğiniz yürüyemiyor ancak birkaç kelimeyi söyleyebiliyor, istediği şeyleri gösterebiliyor ya da söylenenleri anlayabiliyorsa nörolojik gelişiminde bir sorun yok demektir. Ancak bu basamaklarda sorun varsa, bebeği bir nöroloji uzmanına göstermekte fayda olacaktır. 

Bebeğinizi yürümeye alıştırın

Bebeğinizin yürümeye başlaması için ona uygun ortam yaratılması önemlidir. Bebeğinizi yürümeye alıştırmak için iki elinden tutarak yürümesi için teşvik edebilirsiniz. Yürümemek konusunda direniyorsa, sakince yardım etmeye devam etmeli ancak yürümesi için zorlamamalısınız. 

Bebeğinizin gün içerisinde çok fazla oturmasına engel olarak yürümeye alıştırabilirsiniz. Çocuğunuzun ayak ve bacak kaslarının güçlenmesi için kaymaz tabanlı kız bebek patik modelleri kullanabilirsiniz. Tercih edeceğiniz patiklerin çocuğunuzun ayağını sıkmamasının yanı sıra bezi ve giysilerinin rahatlığı da oldukça önemlidir. 

Bazı bebekler, istedikleri her şey ayaklarına geldiği için yürüme konusunda motivasyon eksikliği yaşarlar. Bu durumun önüne geçmek için bebeğinizin sevdiği bir oyuncağı ya da yiyeceği uzak bir mesafede tutmalı ve onu almasını isteyebilirsiniz. Bebeğinizi yürümesi konusunda motive etmek istiyorsanız, kucağınızda çok fazla taşımamaya da dikkat etmelisiniz. Bebeklerin düşe kalka yürümeye öğreneceği aklınızdan çıkarmamalı ve aşırı korumacı tutumdan da vazgeçmelisiniz. 

Bebeğinizin ihtiyacı olan her şey Markosin.com’da

E-ticaret sektöründe fark yaratmak hedefiyle Mayıs 2019’da satışlara başlayan Markosin.com; müşterilerine sunduğu tüm kız bebek giyim ürünlerinde yüksek kalite ve uygun fiyat fırsatlarını sizlerle buluşturuyor. Avantajlı kampanyalarıyla müşterilerinin şıklığı kadar bütçelerini de düşünen Markosin.com’da; kız bebek giyim ürünlerinin yanı sıra erkek bebek, erkek çocuk, kız çocuk ve kadın giyim ürünlerine de yer veriliyor. 

Satın aldığınız tüm ürünlerde 14 gün boyunca iade ve değişim garantisi sunulan Markosin.com’dan; kapıda ödeme kolaylığından yararlanarak ya da 3D Secure sistemini kullanarak bütün kredi kartlarıyla güvenle alışveriş yapabilirsiniz. Her sezon yenilenen koleksiyonlarıyla sizler için çalışmaya devam eden Markosin.com hakkında ayrıntılı bilgi almak ya da öneri ve görüşte bulunmak için [email protected] adresine mail atabilir ya da 0850 665 60 55 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz. 


E-Ticaret altyapısı eTicaret.Guru ® ile hazırlanmıştır.

× Alışveriş deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Kişisel veri politikamızla ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.