(0850 665 60 55) Destek Hattı (08.30 - 18.30 yerel saat) ⛟ Sipariş Takip
Zürafa Desenli Kız Bebek Organik Hırka 61298 Ekru
%19 14.43 $
Fil Desenli Unisex Bebek 2li Organik Takım 59527 Ekru
%19 13.50 $
Tavşan Desenli Kız Bebek Organik Tulum 60371 Ekru
%20 11.33 $
Tavşan Detaylı Kız Bebek Organik Body 56613 Beyaz
%20 6.74 $
Fil Desenli Unisex Bebek 2li Organik Takım 59532 Ekru
%20 13.34 $
Zürafa Desenli Tüllü Kız Bebek 4lü Organik Set 62149 Ekru
%20 22.14 $
Tavşan Desenli Kız Bebek Battaniyeli 4lü Organik Set 62143 Ekru
%19 22.17 $
Tavşan Desenli Tüllü Kız Bebek 4lü Organik Set 62145 Ekru
%20 22.14 $
Zürafa Desenli Battaniyeli Kız Bebek 4lü Organik Set 62147 Ekru
%20 22.14 $

Kız bebek organik giyim modelleri

Renkleri, boyutları ve desenleriyle sadece ebeveynlerin değil gören herkesin içini ısıtan yeni doğan bebek kıyafetlerinin sağlıklı kumaşlar ve bebek cildine uygun materyaller kullanılarak üretilmesi önemli. Miniklerin doğumdan sonra temas edecekleri ilk yabancı cisim olan giyim ürünlerinin tamamen doğal pamuktan üretilmeleri gerekiyor. Bebeklerin vücut ısısını sabit tutması, antialerjik olması ve sağlığa uygun koşullarda üretilmesi sebebiyle anne ve babaların favori ürünlerinden olan organik giyim ürünleri; hem kız bebek hem de erkek bebekler için ayrı renk ve desenlerde üretiliyor.

Pembe, kırmızı, krem, sarı, yeşil ve turuncu gibi birbirinden farklı birçok renkte üretilen kız bebek organik giyim modelleri; tavşan, fil, zebra, zürafa ve kedi gibi sevimli hayvan desenleriyle detaylandırılıyor. Üretiminde bebek sağlığına zarar verebilecek hiçbir materyal kullanılmayan kız bebek organik giyim modelleri; dörtlü, beşli, sekizli veya onlu set halinde satışa sunuluyor. Organik giyim setlerinin içerisinde tulumdan çoraba, bodyden zıbına, battaniyeden bereye kadar annelerin ve bebeklerin ihtiyacı olabilecek her türlü eşya bulunuyor. Bebeğinizin tüm ihtiyaçlarını tek bir paket içerisinde sunan organik hastane çıkışı modellerinin yanı sıra organik hırkalar, tulumlar ve bodyleri tek tek de satın almak mümkün. 

Organik giyim ürünü nedir?

Gözünüzden bile sakındığınız çocuklarınızın rahatlığı ve huzuru sizler için her şeyden önemli. Bunun farkında olan kıyafet üreticileri, her sene daha fazla geliştirdikleri bebek kıyafetlerinin doğal olmasına en az sizler kadar önem veriyorlar. Teknolojide yaşanan gelişmelerin tekstil sektörüne etkisiyle birlikte hızla değişen bebek kıyafetleri arasında en çok organik olanlar ilgi görüyor.

Bebeklerin ciltlerine direkt olarak temas eden kıyafetlerde yer alan zararlı mikroorganizmaların yüzde 60’ı, gözenekler yoluyla deri altlarına geçiyor. Bu zararlı mikroorganizmalar, ciltleri ipek kadar narin olan bebeklerde kızarıklık, tahriş ve dermatitlere yol açabiliyor. Doğal yöntemlerle üretilmiş pamuk ve bambu gibi bitkilerin liflerinden imal edilen organik bebek ürünleri; bebeğinizin vücudunda alerji riski yaratmıyor. 

Kumaşından aksesuarlarına kadar üretiminde kullanılan tüm materyalleri en üst düzey kaliteye sahip olan Markosin.com kız bebek organik giyim modelleri; bütün dünyada geçerli olan organik tekstil standardı GOTS (Global Organic Textile Standard) sertifikasına sahip. Üretiminden evinize kadar olan süreçte hiçbir zararlı maddeyle temasa geçmeyen kız bebek organik giyim modelleri; çocuğunuzun rahatı düşünülerek transfer etiket sistemi ve paslanmaz çelik çıtçıtlar kullanılarak imal ediliyor. Üretiminde kullanılan kaliteli materyaller ile uzun süreli kullanım imkânı da sağlayan kız bebek organik giyim ürünlerinin renklendirilmesinde petrol kaynaklı boyar madde, parafin ya da amonyak kullanılmıyor. 

Kız bebek organik giyim modelleri seçilirken nelere dikkat edilmeli?

Henüz daha çok küçük ve ciltleri yetişkinlere göre çok hassas olan bebeklerde kıyafet seçimi oldukça önemli. Anne karnında tanışmadıkları virüs ve mikroplara karşı bağışıklık kazanmamış olan bebekler için organik ürünler tercih edilmeli. Kız bebek organik giyim modelleri satın alınırken öncelikle ürünün üretildiği kumaşa bakılmalı. Kumaş, yüksek kaliteli doğal iplikten üretilmiş ve ipliğin üretiminde bebek vücuduna zarar verecek herhangi bir hammadde kullanılmamış olmalı. 

Kız bebek organik giyim modelleri seçilirken özen gösterilmesi gereken bir diğer konu ise kıyafetin üzerinde yer alan süsleme materyalleri. Dış dünyaya karşı çok meraklı ve ilgili olan bebekler, kıyafetlerden oyuncaklara kadar her şeyi ağızlarına sokmaya meyilliler. Kıyafetlerde yer alan çok küçük parçalar, bebeğinizin boğazına kaçıp onları nefessiz bırakabilir. Bu nedenle bebeğiniz için yapacağınız kıyafet seçimlerinde boncuklu ya da taşlı süslemelere değil, nakış ya da baskı gibi süslemelere sahip olanları tercih etmelisiniz. 

Yeni doğmuş bir bebeğe sahip olan ebeveynlerin en çok zorlandıkları konuların başında çocuğun kıyafetini değiştirmek gelir. Kıyafet değiştirme anlarının hem kendileri hem de bebek için işkenceye dönüşmesini istemeyen anne ve babalar, kıyafet seçiminde dikkatli davranmalıdır. Boyundan açılmaya başlayarak dizlere ya da bileklere kadar fermuarlı olan kız bebek organik giyim modelleri; kıyafet değiştirirken bebeğine zarar vermek istemeyen ebeveynler için biçilmiş kaftan olacaktır. 

Yıkama talimatlarına uymak çok önemli

Yetişkin kıyafetlerine göre boyutları daha küçük ancak fiyat olarak daha pahalı olan kız bebek organik giyim modelleri; organik tarım ürünleri kullanılarak elde edilmektedir. Organik tarım ürünlerinin üretiminde ise sadece doğal gübre kullanılmakta ve ip elde edilecek pamuk ya da bambu gibi bitkiler hiçbir kanserojen maddeye temas etmemektedir. Kanserojen madde temasının dışında organik tarım ürünlerinin yetiştirildiği bölgede sanayi ve yerleşim alanı da bulunmamaktadır. 

Satın aldığınız organik ürünlerinin özelliğini kaybetmemesi için yıkama ve ütüleme konusunda dikkatli olunmalı. Kız bebek organik giyim modelleri yıkanırken mümkünse organik ve bebek cildine uygun deterjanlar kullanılmalı ya da sabun tozlarıyla yıkama yapılmalı.

Sizlerin huzuru ve bebeğinizin mutluluğu için çalışan Markosin.com, satışa sunduğu tüm ürünlerde olduğu gibi kız bebek giyim ürünlerinde de yüksek kalite ve uygun fiyatı aynı çanta altında müşterilerine sunuyor. Kız bebek giyim ürünlerinin yanı sıra erkek bebek, erkek çocuk, kız çocuk ve kadın giyim ürünlerinin de bulunduğu Markosin.com’dan yapılan alışverişlerde 14 gün boyunca iade ve değişim imkanından yararlanılabiliyor. Kapıda ödeme fırsatıyla ya da 3D Secure sistemiyle tüm kredi kartlarını kullanarak güvenle alışveriş yapılabilen Markosin.com hakkında ayrıntılı bilgiye [email protected] adresine mail atarak ya da 0850 665 60 55 numaralı telefonu arayarak erişmek mümkün. 


E-Ticaret altyapısı eTicaret.Guru ® ile hazırlanmıştır.

× Alışveriş deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Kişisel veri politikamızla ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.