Destek Hattı (0850 665 60 55) - (08.30 - 18.30) -- Whatsapp Sipariş Hattı(0539 412 12 90) - (7/24) ⛟ Sipariş Takip

"Aradığınız kriterde herhangi bir sonuç bulunamamıştır."

Ana sayfaya dönmek için tıklayınız.Erkek bebek yastık modelleri

Bebeklerin yanlış pozisyonlarda yatırılması, düz kafa sendromundan ani bebek ölümlerine kadar birçok olumsuz duruma neden oluyor. Doğdukları anda başlarındaki kemikler tam olarak kapanmadığından yumuşak bir kafatasına sahip olan bebeklerin başları, yaklaşık 8 aylık olana kadar sertleşmiyor. Bu nedenle yatırıldıkları bölgenin şeklini alıp o şekilde kalmaya devam edebiliyorlar. Bu durum da beynin tam olarak gelişmemesine ve kalıcı hasarlara yol açabiliyor. Düz kafa sendromu adı verilen bu hastalık, ortaya çıktığı ilk dönemde bebeğin sağ ve sol tarafına eşit yatırılmasıyla ya da düz kafa yastığı kullanılarak atlatılabiliyor ancak ilerlemiş durumlarda tıbbi destek almak gerekiyor. 

Bebeklerin yatış pozisyonları sadece kafalarında değil, iç organlarında da deformasyona neden olabiliyor. Reflü gibi sorunlarla sıkça karşılaşan bebekler, sırtüstü yatırıldıklarında kendi kusmuklarını yutarak nefessiz kalabiliyorlar. Bebekler çoğunlukla ebeveynleri tarafından boğulmaktan kurtulsa da, yemek borularında ve midelerinde oluşan sorunlar, ileride büyük rahatsızlıklar yaşamalarına sebep oluyor. 

Yıllardır duydukları rivayetler sebebiyle, bebekleri için yastık kullanmaktan kaçınan anne ve babaların imdadına, bebekler için özel olarak tasarlanan yastıklar koşuyor. Güvenli yatış yastığı olarak tanımlanan erkek bebek yastık modelleri arasında reflü yastıkları, düz kafa sendromu önleyici yastık, boğulma önleyici yastık ve yan yatma yastığı bulunuyor. 

Bebeğinizin ihtiyacına uygun yastık nasıl seçilir?

Çocukların düzenli bir uyku uyuması hafızalarını, nörolojik gelişimlerini, öğrenmelerini ve büyüme hormonlarını etkiliyor. Çocukların uykusunu düzene sokmanın yolu ise bebeklik döneminde verilen eğitimden geçiyor. Yetişkinlerde 7-8 saat olan ortalama uyku süresi; yeni doğanlarda 14-17 saat, 4-12 ay arasında ise 12-16 saati buluyor. Günlerinin büyük bir bölümünü uyuyarak geçiren bebekler, devamlı aynı yöne doğru yattıklarında başlarında deformasyon gelişebiliyor. İlk dönemde kafatasında fiziksel bir sorun olan bu deformasyon düzeltilmezse, birçok sağlık problemine yol açabiliyor. Bu durumda anne ve babaların öncelikli ihtiyaçları, düz kafa yastıkları oluyor. Markosin.com erkek bebek yastık modelleri arasında bulunan düz kafa yastıkları, bebeklerin kafasındaki düzleşme sorununun önüne geçiyor. 

İlk aylarda sırtüstü ve yan yatırılması tavsiye edilmeyen bebekler, hareketlerini kontrol edip dönmeye başladıktan sonra rahat ettikleri pozisyona doğru kendiliğinden geçebiliyorlar. Bebekler yan yattıklarında dengelerini sağlayamayıp yüzüstü düşebiliyor ve nefessiz kalabiliyor; sırt üstü yattıklarında ise kusma ve kustuğunu dışarı atamayarak boğulma riskiyle karşı karşıya geliyorlar. Bu nedenle bebekler uykuları esnasında ebeveynleri tarafından devamlı kontrol edilmeli ve yastıklarla desteklenmelidir. Bebeklerin uykuları esnasında boğulmalarını önlemek için satışa sunulan erkek bebek yastık modelleri; doğumdan itibaren kullanılabiliyor. Beşik ve bebek arabasında da rahatça kullanılabilen boğulma önleyici yastıklar, seyahatlerde de anne ve babaların işlerini kolaylaştıracaktır. 

Bebeklerin sıklıkla karşılaştığı sağlık problemleri arasında reflü bulunuyor. Diğer organları gibi mide kapakları da tam olarak gelişmeyen bebekler için açılı olarak tasarlanan reflü yastıkları, bebeklerin kafasını yukarıda tutarak mide sıvısının soluk borusuna ya da boğazına kaçmasına engel oluyor. Markosin.com erkek bebek yastık modelleri arasında yer alan bu yastıklar, kolayca yıkanabiliyor ve bebekler için steril bir ortam hazırlamanıza yardımcı oluyor.

Bebek yastığı almanın püf noktaları neler?

Bebeğiniz için satın alacağınız tüm ürünlerde olduğu gibi erkek bebek yastık modelleri arasından seçim yaparken de sağlıklı ürünlere yönelmeniz gerekiyor. Tercih edeceğiniz yastığın sağlıklı ve kullanışlı olması, pamuklu kumaşlardan üretilmiş olmasıyla doğru orantılı. Bebeğiniz uyurken yüzüne, ağzına ve burnuna temas edecek olan erkek bebek yastık modelleri; yüzde 100 pamuklu kumaştan üretildiğinde, bebeğinizin solunum yoluyla kapabileceği hastalıkları minimum seviyeye indirmiş olacaktır. Ayrıca pamuklu kumaşlardan imal edilmiş olan yastıklar kolaylıkla yıkanıp kurutulabileceğinden, anne ve babalara da yardımcı olacaktır. 

Bebek yastıkları satın alınırken dikkat edilmesi gerekenlerden bir diğeri de ihtiyacınız olan ürünü almak. Böylece hem bebeğinizin rahatlığı ve sağlığı için adım atmış hem de gereksiz harcamalardan kaçınmış olacaksınız. 

Bebek yastıkları ne zaman kullanılmalıdır?

Bebeğinizin fiziksel problemlerine ya da sağlık sorunlarına çözüm olabilecek yastıklar, bebeğinizde gördüğünüz problemle birlikte kullanılmaya başlanmalı. Özellikle ilk aylarda düzeltilebilecek olan sorunlardan olan düz kafa sendromuna sahip bebekler için satın alınacak yastıklar, bebeğinizin doğumundan itibaren kullanılabilir. 

Yeni doğan bebekler için yastık kullanımı tavsiye edilmese de bazı durumlarda bebeklerin kafasının yukarıda kalması gerekir. Bu sebeple tasarlanan reflü yastıkları, bebeğinizi olası sağlık problemlerinden koruyacaktır. Ayrıca bebeğinizin yan dönerek nefessiz kalmasını engelleyecek boğulma önleyici yastıklar ve yan yatma yastıkları da bebeğinizin doğumundan itibaren kullanabileceğiniz ürünler arasında yer alır.  

Markosin.com tarafından bebeğinizin sağlığı ve sizlerin huzuru düşünülerek satışa sunulan erkek bebek yastık modelleri; yüksek kalite ve uygun fiyatlarıyla dikkat çekiyor. Avantajlı kampanyalarıyla kaliteye ucuza sahip olmanızı sağlayan Markosin.com’da; bebek yastıklarının yanı sıra pantolondan tuluma, takımdan hırkaya, sweatshirtten monta kadar ihtiyacınız olabilecek her türlü erkek bebek giyim ürününe yer veriliyor. Erkek bebek giyim ürünlerinin dışında kız bebek, kız çocuk, erkek çocuk ve kadın giyim ürünlerinin de bulunduğu Markosin.com’dan satın aldığınız tüm ürünlerde 14 gün boyunca iade ve değişim garantisi sunuluyor. 

Kapıda ödeme kolaylığından faydalanarak ya da 3D Secure sistemi kullanılarak bütün kredi kartlarıyla güvenle alışveriş yapabileceğiniz Markosin.com hakkında ayrıntılı bilgi almak ya da öneri ve görüşte bulunmak için [email protected] adresine mail atabilir ya da 0850 665 60 55 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz. 


E-Ticaret altyapısı eTicaret.Guru ® ile hazırlanmıştır.

× Alışveriş deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Kişisel veri politikamızla ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.