Destek Hattı (0850 665 60 55) - (08.30 - 18.30) -- Whatsapp Sipariş Hattı(0539 412 12 90) - (7/24) ⛟ Sipariş Takip
VÜCUT TİPİNE GÖRE TAYT SEÇİMİ NEDEN ÖNEMLİDİR?
26 Ekim 2020

VÜCUT TİPİNE GÖRE TAYT SEÇİMİ NEDEN ÖNEMLİDİR?

VÜCUT TİPİNE GÖRE TAYT SEÇİMİ NEDEN ÖNEMLİDİR?

   Vücut tipine göre giyinmek kusurlarınızı kapatıp avantaja çevirirken iyi olduğunuz alanları da öne çıkartır. Bu sayede daha fit, daha zayıf görünmek çok daha basit olur. Her kıyafet seçiminde böyle bir şans mevcuttur. Siz de vücudunuzu doğru tanıyıp ona göre giyinerek sınırlarınızdan kurtulun. Daha özgür giyinmek ve güzel görünmek için yazımızı okumaya devam edin.

-VÜCUT TİPİNE GÖRE TAYT

   Vücudunuz aynı parmak iziniz gibi sadece size özeldir. Armut, dikdörtgen, kum saati, elma ya da ters üçgen vücut tipi gibi kalıplarla kendinizi kısıtlamayın. Bel kalça ve göğüs ölçümüne ek aynı zamanda bacak boyu, boy ve kilo dağılımı da görüntünüzü şekillendirir. Tayt giymek fazla kiloları olan ya da kısa boylu kadınların çoğu zaman kaçtığı bir ürün. Kendinizi duvarların kalıpların ardında tutmayın. Her beden ve vücut güzeldir. Önemli olan vücudunuzu iyi tanıyıp ona göre giyinebilmekte saklı.
   Crop tayt bacak boyunu kestiği için boyunuzu biraz daha kısa gösterebilir. Bacak boyu uzun olan kadınlar, ince bilekli kadınlar ve minyon olanlar için tercih edilebilir. Bu sayede daha güzel bir görüntü oluşturur.
   Yüksek bel tayt karnı toparlaması sebebiyle daha sık tercih ediliyor. Yüksek bel kesim ve bel dikişi düşük alt giyim ürünleri ise adeta kurtarıcı. Bunun sebebi karnı toparlarken aynı zamanda kalçadaki fazla kısımlardan da dikkati uzaklaştırmasıdır. Aynı zamanda bacak boyunuzu da daha uzun gösteren bir model olup sizi daha ince gösterir. 
   Yüksek bel ve üçgen dikişli tayt ise adeta bingo niteliğinde! Karın bölgesini toparlarken aynı zamanda kalça kıvrımlarınızı da destekler. Bacak boyunu uzun göstermesi sebebiyle de rahatlıkla tercih edebileceğiniz bir modeldir. 
    Kısa boylu ya da minyon gözüken kadınlar için crop tayt ideal bir seçenek olacaktır. Bacak boyunda yarattığı illüzyon sayesinde sizi olduğunuzdan daha uzun gösterir. İnce ayak bilekli ve nispeten ince bacaklı kadınlar için harika bir seçenek olacaktır.
   Kilosunun gövdede toplandığı kadınlarda ise toparlayıcı etkili yüksek bel taytlar harika bir seçenek. Beli bantlı ya da koyu renk tercih edeceğiniz bu taytlar ile toparlanmış bir görüntü elde etmek mümkün. Sözgelimi elma tipi vücutlar için de uygundur. 
Zayıf kadınlar, dikdörtgen vücut tipi için tayt ya da kalça bel ölçüsü aynı olması gibi arayışlarınızı karşılayan tayt modeli ise yüksek bel taytlar olacaktır. Bel oyuntusunu ortaya çıkarmakta usta olan bu kesim sayesinde daha dengeli bir görüntü elde edersiniz. 
   Büyük beden tayt seçimi söz konusu olduğunda çekincelerinizi bir kenara bırakın. Basenleri toparlayan ve daha dengeli bir görüntü sunan düz kesim taytlar aslında kurtarıcıdır. Bacaklardaki fazlalığı gizleyerek kusursuz bir bitiriş sağlar. Size de sporun tadını çıkartmak kalır. 
 

E-Ticaret altyapısı eTicaret.Guru ® ile hazırlanmıştır.

× Alışveriş deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Kişisel veri politikamızla ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.