Destek Hattı (0850 665 60 55) - (08.30 - 18.30) -- Whatsapp Sipariş Hattı(0539 412 12 90) - (7/24) ⛟ Sipariş Takip
Saç Açıcı Nedir Nasıl Kullanılır?
04 Ağustos 2020

Saç Açıcı Nedir Nasıl Kullanılır?

Saç açıcı nedir sorusunun cevabını bu yazımızda kolayca bulacaksınız. Saç açma, kadınların saçlarının rengine ilişkin olarak kullanılan bir yöntemdir. Bu, saç rengini birkaç tonla hafifletmek için yapılması gereken bir süreç olsa da, bazen bu konuda çeşitli hatalar yapılabilir.

Örneğin, siyah gibi çok koyu bir renkten doğrudan sarı gibi çok açık bir renge değişmemelidir. Bu işlemler tamamlandıktan sonra, istenen renk tonunu elde etmek imkansızdır ve saçlar zarar görür.

Saç Açıcı Nasıl Kullanılır?

En kolay yol, hiç tedavi edilmemiş ve boyanmamış saçları açmaktır. Saçlarınız yıpranmışsa ve boyamaktan zarar görmüşse, saçınızı hafifletmeye çalışırken saçlarınızı daha uzun giymemenizi öneririz. Saçın önce eski sağlığına kavuşmasını beklemek ve daha sonra saç rengini açmak için çalışmak daha iyi olacaktır. Böylece bir saç açıcı nasıl kullanılacağı sorusunun cevabı verilir. Bu yöntemlerden saçınıza uygun olanı seçebilir ve saçınızı hafifletebilir ve istediğiniz saç rengini alabilirsiniz.

Saç açma işlemi iki farklı şekilde yapılır: toz açıcılar, yani saçları oryantal ile açma ve saçları boya ile açma işlemi. Cevaplar aşağıdadır: Boya ile saç kesimi yapmak için saçınızın boyanması gerekmez.


Saç Açıcı Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Saç açıcı kullanırken dikkat edilmesi gereken önemli noktalar vardır. Dipten uçlara kadar tüm saçlarınıza uygulayın. Ancak saç köklerine sürtmemeye dikkat edin. Tarağı kullanarak, tüm saçları eşit olarak boyayın, yarım saat sonra yıkayın.

Açma süreci ile boyalı saç elde etmek için 40 volumoxy üç yemek kaşığı toz dağıtıcı ekleyin. Jöle kıvamına sahip olması gereken boyayı tüm saçlarınıza boyun ağzından uygulayın. Saç köklerine dokunmayın. Tüm saçları eşit bir şekilde uyguladıktan sonra yarım saat yıkayın.


Saç Açıcı Nasıl Kullanmadan Önce Yapılacaklar?

Saç açıcı kullanmadan önce eldiven giymeli ve omuzlarınızı örtmelisiniz. Saç açıcılarda kimyasallar olduğu için cildinizi doğrudan etkilemelerini önlemelisiniz. Açmak istediğiniz tutamlara saç açıcıyı hafifçe uygulayın ve tarak yaparak saç telleri arasına oturduğundan emin olun. Aydınlatma jelleri sürekli kontrol edilerek beklenmelidir. Saç açıcının hacmini, yoğunluğunu ve saç açıcının ambalajında ne kadar beklemeniz gerektiğini kesinlikle okumalısınız.


E-Ticaret altyapısı eTicaret.Guru ® ile hazırlanmıştır.

× Alışveriş deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Kişisel veri politikamızla ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.