Destek Hattı (0850 665 60 55) - (08.30 - 18.30) -- Whatsapp Sipariş Hattı(0539 412 12 90) - (7/24) ⛟ Sipariş Takip
Nikahta Giyilecek Elbiseler
15 Haziran 2020

Nikahta Giyilecek Elbiseler

Nikahlar, tüm ailenin eşsiz ve unutulmaz bir anı kutlamak için bir araya geldiği değerli günlerdir. Birbirini seven iki insanın yeni hayatlarının önemli adımlarından birisi olan bu süreçteki her detayın da bir o kadar değerli olması önemlidir. Nikahta giyilecek elbise seçimi, moda dünyasının sunduğu geniş model ve tasarım yelpazesi yüzünden zorlu bir tercih gibi görünebilir. Ancak yelpazenin geniş olması, zorlu bir tercih olacağı anlamına gelmez. Herkesin kendine tam olarak uygun olan seçeneğe kolaylıkla ulaşabileceği anlamına gelir. Geniş ürün yelpazelerine göz atmaya başladığınızda karşılaşacağınız belli başlı kategoriler, yapmanız gereken temel seçimler vardır.  

Nikah Elbisesinin Boyu Nasıl Olmalı?

Nikahta giyilecek elbise arayışında akıllarda beliren ilk sorulardan birisi, elbisenin boyu olur. Sadece yaratılacak görünümü ve tarzı değil, aynı zamanda geçirilecek zamanı da etkiler bir özelliktir. Eğer nikahınızda yüzde yüz hareket özgürlüğü arıyorsanız, uzun elbiselerin yaratacağı ağırlıktan uzak durmayı tercih edebilirsiniz. Gelinlerin kısa elbiselere yönelmesini sağlayan bir diğer etken ise hava sıcaklığıdır. Nikahınız sıcak havalarda gerçekleşecekse, kısa elbiselerle gelen konforun tadını çıkartabilirsiniz. Kısa elbiselerin tercih edilebilmesini diğer nedeni, yapılacak kutlamanın yakın aile dostları arasında gerçekleştirilecek küçük bir etkinlik olmasıdır. Böyle durumlarda kısa elbiselerin yaratacağı samimi duruşu taşıyarak eşsiz görüntüler elde edebilirsiniz. Uzun elbiselerin feminen duruşunun ve asil doğasının uygun olarak tercih edilebileceği durumlar ise, gece gerçekleştirilecek kutlamalar veya daha soğuk havalar olabilir. Genel hatlarıyla durum böyle olsa da önemli olan gelinin ne istediğidir! İçinde kendinizi güzel hissediyorsanız ve kendinizi nikahınızda başka hiçbir şey giyerken hayal edemiyorsanız, doğru elbiseyi bulmuşsunuzdur.  Nikah Elbisesinin Rengi Nasıl Olmalı?

Bu tamamen yaratmak istediğiniz görüntü, oluşturmak istediğiniz hava, bırakmak istediğiniz etkiye bağlı olarak değişebilir. Eğer hem düğün hem de nikah yapacaksanız istediğiniz tüm renk  tonlarındaki elbiseleri tercih edebilirsiniz. Gündüz açık havada yapılacak kutlamalarda daha renkli, dinamik tonlara yönelebilirsiniz. Nikahınız gece saatlerinde ise, koyu ve asil tonlar ideal seçenekler olabilir. Ancak kısıtlamalar sadece siz koyduğunuz sürece vardır. Günün her zamanında istediğiniz tüm renkleri taşıyabilirsiniz. Özel gününüzde kişiliğinizi ve tarzınızı tüm zarafetiyle ortaya koyan tasarımları tercih edebilirsiniz. Düğünü ve nikahı aynı çatı altında birleştirmeyi tercih ettiyseniz, gelinliği andıran elbise seçeneklerine yönelebilirsiniz. Beyazın su gibi akan elegant yapısı hem kısa hem de uzun elbiseleri taçlandırır. 


Nikahta Misafirseniz Ne Giyebilirsiniz?

Ailenizin sevdiğiniz bir üyesinin veya değer verdiğiniz bir arkadaşınızın hayatının bu önemli anına tanık olmaya gidiyorsanız kıyafet seçimi sürecinde seçenekler sonsuzdur. Nikahın gerçekleşeceği ortam açık havaysa, uzun elbiselerden çok kısa modellere göz atabilirsiniz. Kapalı bir ortamda gece saatlerinde gerçekleştirilecek bir kutlamaysa uzun elbiseler daha iyi bir seçenek olabilir. Üstünüze yakışan, şık ve zarif bir tasarım bulduğunuz sürece istediğiniz tüm tarzları taşıyabilirsiniz. Böyle kutlamalar, moda zevkinizi ortaya koymanız ve yaratıcılığınızı konuşturmanız için bir fırsat yaratır. Ancak unutmayın, yazılı olmayan bir kural vardır! Sadece gelin beyaz giyebilir. Eğer öfkeli bakışları üzerinize çekmek istemiyorsanız gelinliği temsil eden bu renk tonundan uzak durmanız önerilir. Bazı kültürlerde böyle detaylar önemsiz olsa da diğer renk tonlarına yönelerek işinizi şansa bırakmamış olursunuz.  E-Ticaret altyapısı eTicaret.Guru ® ile hazırlanmıştır.

× Alışveriş deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Kişisel veri politikamızla ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.