Destek Hattı (0850 665 60 55) - (08.30 - 18.30) -- Whatsapp Sipariş Hattı(0539 412 12 90) - (7/24) ⛟ Sipariş Takip
LİSE MEZUNİYET ELBİSENİZİ SEÇERKEN DİKKAT ETMENİZ GEREKEN 7 NOKTA
31 Ekim 2020

LİSE MEZUNİYET ELBİSENİZİ SEÇERKEN DİKKAT ETMENİZ GEREKEN 7 NOKTA

LİSE MEZUNİYET ELBİSENİZİ SEÇERKEN DİKKAT ETMENİZ GEREKEN 7 NOKTA

   Lise mezuniyeti herkesin hayatında önemli bir dönüm noktasıdır. Meslek eğitimine adım attığınız ve kendi ayaklarınızın üzerinde durmaya bir adım daha yaklaştığımız bu özel gün unutulmaz olur. Mezuniyet elbisesi de seçerken güzel görünmek ve eğlenmek bir arada sağlanabilmeli. Mezuniyet elbisesi seçerken nelere dikkat edilir gelin beraber bakalım.

1)Mezuniyet yerine göre elbisenizi seçmeye dikkat edin. Okul, kır, havuz başı ya da otel. Konsept partilerde aktiviteler de şekillenir. Havuz başı partilerde hareketinizi kısıtlamayacak bir elbise seçerek daha rahat edebilirsiniz. Açık havada ya da kırda olan partilerde ise daha canlı ve hareketli elbiseler seçerek ortama uyum sağlayın. Otel, kapalı mekânlarda balo tipi ya da daha şık parçalar seçerseniz daha şık bir görüntü elde edebilirsiniz.
2) Mezuniyetin zamanı da oldukça önemli. Gündüz yapılan kutlamalarda sade şık parçalar seçmeniz daha güzel gözükür. Abartılı ya da çok parıltılı elbiselerden kaçının. Gündüz ışıklarında sadece basit bir görüntü sunar. Gece kıyafetlerine geldiğimizdeyse daha iddialı modeller sizi öne çıkarır. Dekolte, parıltı gibi detayları kullanmaktan kaçınmayın.
3) Partinin hangi kızı olmak istiyorsunuz? Prenses, iddialı, korkusuz, çekici… Seçtiğiniz elbiseler aynı zamanda sizin hakkınızda da ipuçları verir. Pastel tonlar, tüllü elbiseler daha sıcak bir hava bırakır. Partinin prensesi olmak istiyorsanız tercih edebilirsiniz. Dekolteli, ipli, yoğun renkli kıyafetler size iddialı bir görüntü verir. Göz alıcı bir makyaj ve saçla cesur bir tarz elde edebilirsiniz.
4)Vücut tipiniz her zaman olduğu gibi mezuniyet elbisesi seçiminde de önem taşıyan unsurlardan. Vücut şekline göre elbise seçimi sayesinde kusurlarınızı örterken beğendiğiniz yanlarınızı öne çıkartabilirsiniz. Elbisenin kesimi de bu noktada size yardımcı olacaktır. Armut vücut tipine elbise seçerken bele tam oturup aşağı doğru genişleyen kıyafetlerle daha dengeli bir görüntü elde edebilirsiniz.
5)Bir diğer önemli detaysa mezuniyetin resmiyeti. Okul idaresi, aileler ya da protokol olan kutlamalarda daha sade parçalar tercih ederek ortamın havasına uyum sağlayabilirsiniz. After party niteliğindeki bir etkinlikte enerjinizi yükseltecek kıyafetler seçmekten çekinmeyin.
6)Tek parça kıyafet seçimi aslında alışılagelmiş kombinlerden biri. Mezuniyet töreni kıyafetleri seçerken iki parça ürün de kullanabilirsiniz. Büstiyer etek kombin, tulum, şort büstiyer kombin gibi farklı seçimlerle bu unutulmaz günde tarzınızla öne çıkabilirsiniz. Seçeceğiniz takılarla da tarzınızı tamamlamayı unutmayın. Mezuniyet töreni takı, ayakkabı, çanta; mezuniyet için saç modeli gibi özelleşmiş temalardaki seçimlerinizle tarzınızı tamamlayın.
7)Kıyafet seçiminizin lise mezuniyetinde bir detaydır aslında. Okul hayatınızın dönüm noktası olan bu günde günün tadını çıkarmayı unutmayın. Her nasıl bitiyorsa bitsin bu anın bir daha geri gelmeyeceğini, bir değişimin başında olduğunuzu hissedin. Mutlu olmaktan, gülümsemekten, kendinizle gurur duymaktan ve kahkaha atmaktan korkmayın! 


E-Ticaret altyapısı eTicaret.Guru ® ile hazırlanmıştır.

× Alışveriş deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Kişisel veri politikamızla ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.