Destek Hattı (0850 665 60 55) - (08.30 - 18.30) -- Whatsapp Sipariş Hattı(0539 412 12 90) - (7/24) ⛟ Sipariş Takip
Giysiler Nasıl Yıkanmalı?
15 Haziran 2020

Giysiler Nasıl Yıkanmalı?

Birçok insan giysileri yıkarken yapmaları gereken şeyleri bildiklerini düşünmekte, ancak oldukça temel basamakları atlamakta ve sonuçta, olması gerekenden çok daha hızlı bir şekilde eskiyen kıyafetlere sahip olmaktalar. Giysilerin yıkanması sürecinde belirli noktalara dikkat edildiğinde kıyafetleriniz ilk günkü halini koruyabilir, aynı canlılıkta kalabilirler. Sadece bir iki kurala özen göstererek, renkleri solmadan ve kumaşları sertleşmeden sevdiğiniz kıyafetleri uzun bir süre daha giymeye devam edebilirsiniz.

Renklerin Ayrılması Her Şeyi Belirler

Beyazlar, renkliler ve siyahlar kesinlikle ayrı atılmalıdır. Bu farklı renk gruplarının birlikte atılması sonucu karşılaşılabilecek tek sorun, renklerinin solması veya birbirinegeçmesi değildir. Her çamaşır grubu için gerekli sıcaklık derecesi, makinenin çalışma programı ve kullanılan çamaşır deterjanı da farklı olacağından kumaşla ilgili teknik sorunlarla da karşılaşılabilir. Kumaşın sertleşmesi, fazla esnemesi, küçülmesi, büyümesi, yıpranması gibi problemler bunlardan sadece bazılarıdır. Bu yüzden çamaşırları ayırırken araya karışmış farklı bir renk olmadığından yüzde yüz emin olmanız çok önemlidir. Renklerin canlı görünümlerini uzun bir süre korumasını garantilemek için kıyafetlerinizi ters çevirerek makineye atmanız da önerilmektedir. Kirlilerinizi kendi renk kategorilerine ayırırken bunu da yaparak işinizi kolaylaştırabilirsiniz.


Sıcaklık Derecesi Nasıl Seçilir?

Çamaşır makinesini çalıştıracağınız sıcaklığı belirleyen iki temel unsur vardır. Bunlardan ilki çamaşırın rengi, ikincisi ise kumaşın tipidir. Koyu renkli ve siyah çamaşır gruplarınızı 40 derece ve altındaki sıcaklıklarda yıkayarak ideal sonuçlar elde edebilirsiniz. Bu aralık kumaş tipine göre değişmekle birlikte, günümüzde çamaşır makinelerinin üzerinde yer alan talimatlar sayesinde farklı kumaş tiplerinin hangi programlarda yıkanması gerektiğini kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Beyazlarda, rengin akması gibi problemlerle karşılaşılmayacağından genellikle 60 derece civarındaki bir sıcaklıkta yıkanması önerilmektedir. Açık renkli çamaşırlarınızı ise 30-50 derece aralığında bir değerde yıkayabilirsiniz. 

 

Gereğinden Çok Deterjan ve Yumuşatıcı Kullanılmamalıdır!

Çeşitli nedenlerden ötürü normalde olduğunda daha fazla kirlenmiş kıyafetlerinizi yıkarken normalde kullandığınızdan daha fazla deterjan veya yumuşatıcı kullanma isteğine kapılabilirsiniz. Ancak bunu yapmak hem makinenize hem de kıyafetlerinize zarar verecektir. Deterjanlar ve yumuşatıcılar gibi maddelerde söylenen miktarlar, makinelere atılan her türlü kıyafet için ideal ölçülerdir. Daha fazlası, kıyafetlerin kumaşları ve renkleri üzerinde zarar veren etkiler yaratabilir. Ayrıca makineniz içerisinde ekstra deterjandan dolayı oluşan fazla köpüklenme gibi problemler, kalıcı problemlere yol açabilir. Önerilen ölçüleri kullanarak olabilecek en ideal sonuçları elde edebilirsiniz. Daha fazla temizlik hedefiyle büyük zararlara yol açmamak için sadece uygun ölçüleri kullanın! Bu ölçüler, size çok kirli görünen kıyafetleri bile tertemiz yapacak şekilde belirlenmiştir. E-Ticaret altyapısı eTicaret.Guru ® ile hazırlanmıştır.

× Alışveriş deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Kişisel veri politikamızla ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.