Destek Hattı (0850 665 60 55) - (08.30 - 18.30) -- Whatsapp Sipariş Hattı(0539 412 12 90) - (7/24) ⛟ Sipariş Takip
Gardırop detoksu yapmanın tam sırası!
21 Ocak 2020

Gardırop detoksu yapmanın tam sırası!

Paket paket birçok kıyafetin sadece eve değil, çöpe taşınmasına da sebebiyet veren “fast fashion”, tüm dünyayı etkisi altına almış durumda. “Ne kadar çok, o kadar iyi” mottosundan yola çıkarak ihtiyacımız olan ya da olmayan her türlü kıyafeti almamıza sebep olan bu moda anlayışı, gardıroplarımızın kullanmadığımız onlarca giysiyle dolup taşmasına sebep oluyor. Hal böyleyken hala giyecek kıyafet bulamıyor, her geçen gün yenilerini almaya devam ediyoruz. 

Bütçemize büyük zararlar veren fast fashion, doğaya ve canlıların yaşamına da oldukça kötü etkilerde bulunuyor. Geniş kitlelere hitap edebilmek için uygun fiyatlara satılan giysilerin üretim bedelleri de en aza indirilmeye çalışılıyor. Bu da plastikten üretilen kıyafetlerin sayısını artırıyor. 

Tüm bunlardan kurtulmak ve minimalist bir yaşam şekli belirlemek için yapmak gereken ise çok basit: Gardırop detoksu! Peki, gardırop detoksu nedir? Nasıl yapılır? Hem size hem de bütçenize olumlu etkiler yapacak gardırop detoksunun ayrıntıları yazımızda…


Gardırop detoksu nedir?

Kıyafet giderinizden ve ne giyeceğinize karar vermek için geçirdiğiniz zamandan tasarruf etmenin yolu gardırop detoksundan geçiyor. Amerika’da neredeyse 30 yıldır uygulanan gardırop detoksunun amacı; dolabınızı günün trendi olan kıyafetlerden temizleyerek, temel parçalarla farklı kombinler yapmanızı sağlamak. Böylelikle giysi dolabınız sıkıcı parçalardan arınırken, aynı zamanda abartılı görünmesi de engellenmiş oluyor. 

“Giyecek bir şeyim kalmadı” duygusunu ortadan kaldıran gardırop detoksu, dolabınıza farklı bir kimlik kazandırmasının yanı sıra, yeni ve tutarlı bir stile sahip olmanıza yardımcı oluyor. Globalleşen dünyanın etkisinde gerçek bir tüketim toplumuna dönüştüğümüz şu günlerde, alışveriş tutkumuzu bastırmamızı sağlayan gardırop detoksu; eskidiğini düşündüğünüz ve kullanmadığınız kıyafetlerinizi yeni kombinlerde kullanmanıza fırsat tanıyor. 


Gardırop detoksu nasıl yapılır?

Gardıroplarınızda yapacağınız değişiklikler için en doğru zaman mevsim geçişleri. İlkbahardan yaza, sonbahardan kışa geçerken yapacağınız gardırop detoksları, işinizi büyük ölçüde kolaylaştıracak. Detoksa başlamak için öncelikle gardırobunuzdaki tüm kıyafetleri boşaltın. Gardırobunuzda bulunan fakat giymediğiniz için unuttuğunuz kıyafetleri hatırlamanızı sağlayacak bu yöntem sayesinde, neye ihtiyacınız olduğunu da görebilirsiniz. 

Giysi dolabını boşalttıktan sonra kıyafetlerinizi tişört, pantolon, sweatshirt, kazak ya da pijama gibi kategorilere ayırmalısınız. Daha sonra yapmanız gereken ise istemediğiniz kıyafetleri bir kenara ayırmak. Size bol veya dar gelen ancak kullanılabilecek durumda olan giysileri, başkalarıyla paylaşmak isteyebilirsiniz. Bunun için bir kutu alarak paylaşabileceğiniz kıyafetleri ayırın. Kalan kıyafetlerden atılacakları ve tamir ettirecekleri de çıkarırsanız, yeni gardırobunuz için ilk adımı atmış olacaksınız. 


E-Ticaret altyapısı eTicaret.Guru ® ile hazırlanmıştır.

× Alışveriş deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Kişisel veri politikamızla ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.