Destek Hattı (0850 665 60 55) - (08.30 - 18.30) -- Whatsapp Sipariş Hattı(0539 412 12 90) - (7/24) ⛟ Sipariş Takip
Büyük Beden Kıyafet Nasıl Seçilmelidir?
29 Haziran 2020

Büyük Beden Kıyafet Nasıl Seçilmelidir?

Büyük beden kıyafetleri geçmiş yıllarda moda dünyasında büyük bir yer kaplamasa da özellikle geçtiğimiz son birkaç yılda bu değişmektedir. Artık büyük beden giyinen kadınlar için tek renk, tek desen, tek giyim parçası derdi ortadan kalkmakta, onlar için özenle hazırlanmış geniş ürün yelpazeleri sunulmaktadır. 

Bütün büyük beden kadınların vücut tipleri birbirinin aynısı değildir. Farklı vücut tiplerine hitap eden kıyafetler tercih edilerek istenilen tüm sonuçlara ulaşılabilir. Bunun için de dikkat edilmesi gereken birkaç nokta vardır. 

 

Farklı Vücut Tipleri İçin Farklı Giyim Parçaları

Kısa boyluysanız ve büyük beden kıyafet arayışındaysanız, üst alt tek renk takımların sağladığı uyumu taşıyarak harika sonuçlar elde edebilirsiniz. Tek rengin sağladığı yumuşak ton geçişi, görünüşünüzü toparlarken boyunuzu da daha uzun göstermenize yardımcı olur. Alt göbek bölgenizdeki kilolardan şikayetçiyseniz, yüksek bel pantolonların sağladığı rahatlıktan faydalanmaya başlayabilirsiniz. Basen bölgenizdeki kiloların duruşunu beğenmiyorsanız, bel bölgesinden sonra bollaşan elbiselere göz atabilirsiniz.

Farklı vücut tipleri için özel olarak hazırlanan farklı giyim parçaları mevcuttur. Bunlar arasından tercihinizi yaparken en önemli detay, içinde kendinizi güzel hissettiğiniz ve giyim süreci konforlu olan kıyafetler bulmaktır. 

Koyu Renk Sadece Siyah Demek Değildir! 

Koyu renk tonlarının fazla kiloları saklama ve daha ince gösterme gibi etkilerinin olduğu herkes tarafından bilinen bir gerçektir. Ancak büyük beden giyinen kadınların sırf bu yüzden gardıroplarını siyahla döşemesi gerekmemektedir. Eğer koyu renklerin fazla kiloları saklama yeteneğinden faydalanmak istiyorsanız bunu farklı renk tonları ile de başarabilirsiniz. Gece göğünü andıran bir lacivert, çekici bir havaya sahip koyu bordo veya koyu yeşilin doğal havası da aynı etkiyi yaratmanıza yardımcı olabilir. Siyahın asil havasını taşımak istediğiniz günlerde bunu da tercih edebilirsiniz. Ancak kendinizi buna kısıtlamayın ve farklı renk tonlarının yaratacağı farklı görünümlerin tadını çıkartın! 


Dikine Çizgiler Her Zaman İyi Bir Fikirdir

Büyük beden kıyafet tercihinde, vücut tipiniz ne olursa olsun, dikine çizgilere sahip giyim parçaları gardıroplarınızın vazgeçilmezlerinden olmaya adaydır. Bu tasarım, sadece fazla kiloları saklamakla kalmaz aynı zamanda boyunuzu daha uzun göstermenize de yardımcı olur. Gündelik kıyafetlerden resmi kombinlere kadar her türlü ortamda bu desenin şık duruşu tercih edilebilir. Ayrıca her türlü çizgili desen, 2020 moda dünyasında tekrar adından söz ettirmeye başlamıştır. Bu desenin şıklığını taşıyarak sadece sağladığı faydalardan yararlanmakla kalmayıp, aynı zamanda son trendlere uygun bir görünüm de elde edebilirsiniz. 


E-Ticaret altyapısı eTicaret.Guru ® ile hazırlanmıştır.

× Alışveriş deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Kişisel veri politikamızla ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.