Destek Hattı (0850 665 60 55) - (08.30 - 18.30) -- Whatsapp Sipariş Hattı(0539 412 12 90) - (7/24) ⛟ Sipariş Takip
Burçlara Göre Doğal Taşlar
22 Haziran 2020

Burçlara Göre Doğal Taşlar

Doğal taşlar, evrenin enerjisiyle bağlantısı olduğuna inanılan yüzyıllar sonucu oluşmuş taşlardır. Göz alıcı renkleri ve insanlar üzerinde uyandırdıkları duygular sayesinde birçok kültür için eşsiz bir değere sahiptir. İçlerinde yüksek frekansta titreşen atomlar bulunan doğal taşlar, bu özellikleri sayesinde evrendeki farklı enerjilere ulaşmak için bir köprü görevi üstlenirler. Farklı burçların özellikleriyle bağdaştırılmış farklı taşlar vardır. Astrolojiyle veya doğal taşların kozmik bilimiyle ilgileniyorsanız, ikisinin uyum içerisinde bir araya geldiği bu kombinasyona göz atabilirsiniz.  

Ateş Grubu Burçlarına Göre Doğal Taşlar

Ateş grubu burçları, koç, aslan ve yaydır. Aynı element grubu içerisinde yer alan burçların belli başlı ortak özellikleri olsa da farklılıkları da oldukça fazladır. Bu nedenle her bir burcun bağlantı kurduğu doğal taş da farklılık gösterir. 

Koç burcuyla özdeşleşmiş birçok taş olsa da karakterlerini en iyi yansıtan, ametisttir. Canlı ruhları, aktif hareketleri ve liderlik özellikleri ile dikkat çeken bu burçla direkt ilişki kurarlar. 

Cesur duruşları ile dikkatleri üzerine çeken aslan burcunun taşı, kehribardır. Bu taşın, sakinlik ve kalp ritminin düzene sokulması gibi kavramlarla bağdaştırıldığı bilinmektedir.

Yay burcunun taşı, topazdır. Bağımsız ve özgür bir yapıya sahip olan yay burcu, maceralara atılırken karşılaşabileceği negatif enerjilere karşı koruma sağlar. 

Toprak Grubu Burçlarına Göre Doğal Taşlar

Toprak grubu burçları, oğlak, boğa ve başaktır. Olgun karakterleri ile dikkat çeken bu burçlar, kuralcı ve düzenlidirler. 

Oğlak, yakut taşı ile bağdaştırılan bir burçtur. Oğlak burcuna sahip kişiler, planlı ve düzenli insanlardır. Yakut taşı, bu kişilerin disiplinli tarafını eşsiz bir şekilde aktarır. 

Özgüvenini, sakin bir ruh halinden alan kişilerin burcu olan boğanın doğal taşı, zümrüttür. Liderlik duruşu açısından ateş grubunu andıran bu burcun onlardan farkı, bu özelliğinin temelini huzurdan almasıdır. Zümrüt taşının tutkulu ama bir o kadar da dengeli enerjisi, bunu çok iyi yansıtır.  

Başak burcunun doğal taşı, akiktir. Bu taş, burcun eleştirel tarafı ile çalışkanlığını uyum içerisinde bir araya getirir. 


Su Grubu Burçlarına Göre Doğal Taşlar

Su grubu burçları, yengeç, akrep ve balıktır. 

Yengeç burcunun eşleştiği taş, kuvarstır. Su grubu içerisinde ailesine en düşkün olan bu burcun taşı olan kuvars, birçok farklı renk seçeneğine sahiptir. Her bir rengiyle burcun farklı bir özelliğini, farklı bir enerjisini temsim eder. 

Akrep burcunun doğal taşı, obsidyendir. Gizemin ve gücün simgesi olan bu burcu temsil eden taşın rengi de buna uygun olarak koyu bir çekiciliğe sahiptir. 

Empati gücü ve duygusallığı ile tanınan balık burcu, ay taşıyla bağlıdır. Bu taşın duyguları dengeleme özelliği, balık burcuna yardımcı olur. 

Hava Grubu Burçlarına Göre Doğal Taşlar

Hava grubu burçları, terazi, kova ve ikizlerdir. 

Terazi, mercan taşı ile bağdaşan bir burçtur. Bu taşın yaşam enerjisi, terazinin dengesi ile direkt olarak etkileşir niteliktedir. 

Kova burcu, yeşim taşı ile bağ kurar. Yaratıcılığı güçlendiren bu taş aynı zamanda, sosyal enerjilerini de arttırır. 

İkizler burcunun dengeye kavuşmasına yardımcı olan birçok doğal taş olsa da bunlar arasında en çok tercih edilen turkuazdır. Hem fiziksel hem de zihinsel dengeyi temsil eder. E-Ticaret altyapısı eTicaret.Guru ® ile hazırlanmıştır.

× Alışveriş deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Kişisel veri politikamızla ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.