Destek Hattı (0850 665 60 55) - (08.30 - 18.30) -- Whatsapp Sipariş Hattı(0539 412 12 90) - (7/24) ⛟ Sipariş Takip
Beden Ölçüsü Nasıl Alınır?
29 Haziran 2020

Beden Ölçüsü Nasıl Alınır?

Beden ölçünüzü doğru bilmek, sadece kıyafetlerin üzerinizde nasıl duracağını değil, onları giydiğinizde hissedeceğiniz konfor seviyesini de direkt olarak etkiler. Vücudunuza göre büyük kalan kıyafetler giymek, hareket özgürlüğünüzü kısıtlar ve estetik açıdan bakımsız bir duruş sergilemenize neden olur. Beden ölçülerinize oranla küçük kalan kıyafetler ise, cildinizin nefes almasını engelleyerek nem sıcaklık dengenizi bozar ve görünüş olarak başkasının kıyafetlerini giymişsiniz gibi görünmenize sebep olur. Tam olarak size uyan kıyafetler giyince hem bakımlı ve zarif görünür hem de yüzde yüz konforu tadarsınız. Hangi giyim parçasının alışverişinde olursanız olun, beden tipinizi ve ölçülerinizi bilince, tercih yapmak çok daha kolay olacaktır. 

Göğüs, Bel ve Basen Ölçüleri

Göğüs, bel ve basen, en temel ölçülerdir. Üç bölge için de en geniş alandan ölçüm yapılması gerekir. Bel ve basen ölçümü sırasında ayakta durup bacaklarınızı birbirlerine yaklaştırarak ölçüm yapmanız önerilir. Tüm bölgelerde yaptığınız ölçüm sonucunda bir santimetre veya daha az bir uzunluk ekleyerek kıyafetler üzerinize oturduğunda oluşabilecek herhangi bir sıkma veya dar gelme gibi problemlerin önüne geçebilirsiniz. Göğüs, bel ve basen ölçülerini kendi başınıza rahatlıkla alabilirsiniz. Bacak, sırt ve kol gibi ölçülerinizi alırken birinden yardım istemeniz, olabilecek en ideal sonuçları elde etmeniz için gereklidir. 


Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Ölçüm aletinizi düzgün tutmak, dikkat etmeniz gereken en önemli husustur. Ölçüm sırasında kaydırmamaya özen göstermelisiniz. Beden ölçünüzü tek başınıza alıyorsanız hareket ederken karşılaşabileceğiniz ölçüm kaymaları, farklı sonuçlar elde etmenize ve üstünüze tam oturmayan kıyafetler almanıza neden olabilir. 

Beden ölçünüzü başka birisi alıyorsa, bu süreçte kendinizi kasmamaya dikkat etmelisiniz. Vücudunuzu rahat bir şekilde serbest bırakın ve ölçüm sırasında hareket etmemeye özen gösterin. Bu şekilde alınan ölçüler sayesinde, sizin için özenle hazırlanmış gibi hissettiren kıyafetlere ulaşabilirsiniz. 


Beden Tablosu

Vücut ölçülerinizi öğrendikten sonra almanız gereken bedenleri kolaylıkla öğrenebilirsiniz.  Alacağınız kıyafetlerin sayfasında o ürüne özel olarak hazırlanmış beden tabloları bulunuyorsa seçiminizi buna uygun olarak yapabilirsiniz. Ürüne ait temel alabileceğiniz bir tabloya sahip değilseniz, internet üzerinden kolaylıkla ulaşabileceğiniz ortalama ölçüler sayesinde bedeninizi tahmin edebilirsiniz.  


E-Ticaret altyapısı eTicaret.Guru ® ile hazırlanmıştır.

× Alışveriş deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Kişisel veri politikamızla ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.