Destek Hattı (0850 665 60 55) - (08.30 - 18.30) -- Whatsapp Sipariş Hattı(0539 412 12 90) - (7/24) ⛟ Sipariş Takip
2020 Makyaj Trendleri Hakkında Bilmeniz Gerekenler Nelerdir?
15 Haziran 2020

2020 Makyaj Trendleri Hakkında Bilmeniz Gerekenler Nelerdir?

Modanın dört bir yanında olduğu gibi makyajda da tüm gözler doğallığa dönüyor. 2020’nin yeni makyaj trendleri, sağlıklı bir duruşa ve sade bir havaya sahip! Geçen sene hayatlarımızda yer edinmeye başlayan makyajsız makyaj görüntüsü, bu senenin moda akımlarını yöneten güç haline geliyor. Yumuşak renk tonlarına ve hafif bir dokuya sahip makyaj malzemeleri kullanılmaya başlıyor. Kısa dakikalar içinde rahatlıkla uygulanılabilen kolay makyaj teknikleri tercih ediliyor. Cildinizin sağlıklı ve doğal ışıltısını yansıtan ürünler, kadınların vazgeçilmezleri haline geliyor. 

Parlak Doğal Dudaklar

2020’de sıklıkla göreceğimiz akımlardan birisi, doğal dudak renkleri. Geçen senenin odak noktalarından birisi olan mat rujlar, yavaşça sahneden çekiliyor. Artık hafif bir ışıltıya sahip yumuşak renk tonları tercih edilmeye başlanıyor. Bu rujların yarattığı hafif parlaklık, yüzün sağlıklı görüntüsünü katlayarak arttırıyor. Rose, yumuşak bir kırmızı, hafif bir şekilde uygulanan bordolar gibi renkler tercih ediliyor. Bordo gibi ağır renkler, yoğun bir şekilde sürülmediği sürece hala kullanılmaya devam ediyor. Ancak dikkatler genelde dudağın doğal renginin altını çizen pembe ve tonlarına çevriliyor. Yumuşak renk tonlarına sahip ruj renklerinin yanı sıra renksiz parlatıcılar da tekrar hayatımıza girmeye başlıyor. 2000’lerin ilk yıllarında gözde ürünler arasında yer alan bu parlatıcıların fazla çaba sarf etmeden yarattıkları ışıltı, bu yıla damgasını vuruyor. Parlatıcı kullanırken dudakları nemlendirme özelliği de sunan ürünleri tercih ederek bu görünümle gelecek sağlıklı ışıltıdan yararlanmaya başlayabilirsiniz. Sağlıklı Sade Bir Cilt

Farklı katlar halinde sürülen ağır fondöten makyajlarını unutun! 2020 makyaj trendleri her açıdan olduğu gibi cilt makyajında da doğallığa yöneliyor. Daha hafif yapıya sahip ürünlerle yaratılar canlı, sağlıklı ve ışıltılı cilt makyajları tercih ediliyor. Sadece genel cilt tonunuzu eşitleyecek miktarda makyaj malzemeleri kullanılıyor. Ekstra ışıltı taşımak isteyenler aydınlatıcılar ile bunu başarıyor. Ancak geçen sene makyaj dünyasında yer alan ağır aydınlatıcı ve kontür ikilisinden çok hafif bir ışıltı tercih ediliyor. Aydınlatıcının az miktarlarda kullanılması doğal bir parlaklık katıyor ve cildin ‘makyajsız makyaj’ canlılığına kavuşmasını sağlıyor. Aydınlatıcıları burun ucu, alnın keskin kenarları ve elmacık kenarları gibi bölgelere uygulayarak, istenen doğal ışıltıya ulaşabilirsiniz. Cilt üzerinde ağır bir tabaka oluşturmadan renk farklılıkları ve estetik açıdan hoşunuza gitmeyen kusurları gizleyen fondötenler, bu sene en büyük dostunuz olacak!
Pastel Tonlarda Göz Makyajları

Göz makyajlarında çekici bir doğallığın altını çizen renk tonları makyaj çantalarımızda yerini alıyor! Yumuşak altın tonları, roselar, ten rengine yakın olan ve ışıltı katan renkler… Aklınıza gelebilecek tüm nude tonlar da bu renk skalasında yer alıyor. Göz makyajları, tercih edilen doğal duruşu devam ettiriyor. Fazla çaba gerektirmeden uygulanabilen tek renk makyajlar tercih ediliyor. Ancak moda dünyasının her yerinde olduğu gibi burada da bir zıtlık oluşmaya başladır. Yaratıcılığınızı konuşturmak ve farkınızı ortaya koymak istediğiniz zamanlarda neon renklerin canlı yapısına da yönelebileceksiniz. Doğallığın bir numaralı öncelik haline geldiği 2020’de bu renk tonlarına yöneldiğiniz günler, pastele oranla kesinlikle azınlıkta kalacaktır! Sahneyi her açıdan doğallığın ele geçirdiği bu yıl, makyaj trendleri, kadınların sağlıklı güzelliklerini ortaya koymaları için imkan yaratıyor. 


E-Ticaret altyapısı eTicaret.Guru ® ile hazırlanmıştır.

× Alışveriş deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Kişisel veri politikamızla ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.